Makijaż festiwalowy i wakacyjny

Cześć

Czas na makijaż festiwalowy w gorących i słonecznych barwach. Idealny również na wakacyjne imprezy na świeżym powietrzu, nareszcie nie trzeba się kisić w dusznych klubach. W tym roku może niekoniecznie dopisuje pogoda, ale ja bardzo lubię ten letni nadwiślański klimat. Woda, dużo muzyki, ‚świeże’ warszawskie powietrze i tłumy ludzi – czym to się różni od prawdziwego festiwalu? No dobra, różni się, ale mogę sobie poudawać.

Makijaż festiwalowo-wakacyjny w moim odczuciu to makijaż pełen kolorów, od pastelowych do nasyconych. Mile widziane są kolorowe kreski, które dodają beztroskości i wdzięku. Podstawą jest też rozświetlona twarz, jestem na tak, wszelkim drobinkom na twarzy. Mój poprzedni letni makijaż znajdziecie tutaj.

Tym razem postawiłam na brokat, który super wygląda wieczorową porą w świetle lamp, przepięknie się mieni i przyciąga wzrok. 

Makijaż festiwalowy krok po kroku

Po makijażu brwi, nałożyłam korektor na całą powiekę i pokryłam cielistym cieniem. Na całą powiekę dałam żółty cień, blendując go poza linię załamania i za zewnętrzny kącik, kierując ku skroni. Na żółty cień dodałam pomarańczowo-czerwony.

makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku

Na ruchomą powiekę wklepałam różowo-fioletowy cień, nie wyjeżdżając za linię załamania, tuż przy linii rzęs dodałam fioletowy cień. Środek ruchomej powieki pokryłam korektorem i rozprowadziłam na nim jasny fioletowy cień z drobinkami i rozjaśniłam to białym cieniem z drobinkami. Fioletowym cieniem rozblendowałam granicę.

makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku  makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku

W to samo miejsce nałożyłam klej do brokatu i różowy brokat. Pędzelkiem zamoczonym w korektorze lekko zmieniłam kształt zewnętrznej strony makijażu. Chciałam aby granice były bardziej wyraźne – na kształt przedłużonej dolnej powieki.

Dolną powiekę pomalowałam na tej samej zasadzie, co górną. Żółty, pomarańczowy i fioletowy cień połączony z górną powieką. Na środek dałam korektor, ten sam jasny cień z drobinkami, klej do brokatu i brokat – mocno zjeżdżając w dół, im niżej tym mniej, na kształt litery V. Dolną linię wodną zaznaczyłam ciemnym fioletowym cieniem.

makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku  makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku

Wewnętrzny kącik i łuk brwiowy rozświetliłam jasnym cieniem z drobinkami i wytuszowałam rzęsy.

makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku

makijaż festiwalowy makijaż wakacyjny krok po kroku

Użyte kosmetyki:

 1. Pomada do brwi Ash Brown Anastasia Beverly Hills + Duraline Inglot
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Żółty cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 4. Pomarańczowo-czerwony cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 5. Fioletowy cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 6. Jasny fioletowy cień z drobinkami z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 7. Klej do brokatu Glitter Primer Nyx
 8. Brokat różowy Allegro
 9. Fioletowy ciemny cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 10. Cień Claire Douglas 01
 11. Tusz do rzęs Loreal Million Lashes Volume Black

makijaż festiwalowy kosmetyki

Jak wygląda wasz makijaż festiwalowy bądź na letnie, wakacyjne imprezy? Macie możliwość chodzenia na imprezy na świeżym powietrzu ?

 

Paula