Makijaż wieczorowy – jak go wykonać?

Cześć

 

Dzisiaj mam dla Was makijaż wieczorowy, złoty – by czuć się jak milion dolarów. Wieczór to okazja do szaleństwa i przemiany w seksowną i zmysłową kobietę. Z szarej myszki w pewną siebie – taka nasza mała, domowa metamorfoza. A kto nie lubi raz na jakiś czas wyskoczyć z domowych kapci?

Makijaż wieczorowy powinien być dopasowany do światła, w którym docelowo będziemy przebywać, gdyż w sztucznym i intensywnym świetle, delikatny makijaż będzie praktycznie niewidoczny i blady. Warto nieco mocniej wykonturować twarz niż w ciągu dnia, ale również rozświetlić. Za mało intensywny makijaż również będzie słabo wyglądał na zdjęciach. Tu piszę o tym, jak wykonać Wieczorowy makijaż powiększający oczy

Wskazany jest brokat, cienie połyskujące, sztuczne rzęsy i przydymione oko, a dla odważnych, wisienką na torcie będą wyraziste i ciemne usta. Makijaż w taką noc to jak nasze drugie ubranie, powinien być dostosowany do okoliczności, jak i naszego stylu. Nie ma nic gorszego jak ‚przebranie’ się za kogoś innego, ważne by być sobą, bo tylko wtedy jesteśmy najpiękniejsze.

Zapraszam na film, w którym pokazuję jak wykonać wieczorowe Smoky Eyes.

Makijaż wieczorowy krok po kroku

Zawsze zaczynam makijaż od brwi i oczu, chyba że jest delikatny – jest to ułatwienie w przypadku obsypywania się cieni. Na całą powiekę nałożyłam korektor w płynie i cielisty cień.

Całą powiekę pokryłam brązowym cieniem, blendując poza linię załamania. Całość przyciemniłam czarnym cieniem i wszystko dokładnie zblendowałam – to jest bardzo ważne. Możecie to robić czystym pędzlem, by mieć pewność, że nie narobicie sobie plam.

makijaż wieczorowy krok po kroku makijaż wieczorowy krok po kroku

2/3 ruchomej powieki, zaczynając od wewnętrznego kącika, wypełniłam korektorem. Na całą powierzchnię korektora nałożyłam złoty pigment. Czarnym cieniem roztarłam granicę, by przejście między tymi dwoma kolorami było płynne.

złoty makijaż wieczorowy krok po kroku złoty makijaż wieczorowy krok po kroku

Za pomocą czarnego eyelinera zrobiłam kreskę, przedłużającą dolną linię wodną.

złoty makijaż wieczorowy krok po kroku

Dolną i górną linię wodną obrysowałam czarną kredką. Na dolnej powiece brązowym cieniem roztarłam czarną kredkę, a na koniec całość przyciemniłam czarnym cieniem, łącząc delikatnie z górną powieką.

Tym samym złotym pigmentem rozświetliłam wewnętrzny kącik i mocno wytuszowałam rzęsy, a jasnym cieniem z drobinkami rozświetliłam łuk brwiowy.

złoty makijaż wieczorowy krok po kroku złoty makijaż wieczorowy krok po kroku

Użyte kosmetyki:

  1. Pomada do brwi Ash Brown Anastasia Beverly Hills + Duraline Inglot
  2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
  3. Brązowy cień z palety 35N Matte Palette Morphe Brushes
  4. Czarny cień z palety 35N Matte Palette Morphe Brushes
  5. Złoty pigment 86 Inglot
  6. Czarny eyeliner w żelu 77 Inglot
  7. Czarna kredka Slide on Nyx
  8. Cień Claire Douglas 01
  9. Tusz do rzęs Loreal Million Lashes Volume Black

kosmetyki złoty makijaż wieczorowy krok po kroku

Jaki jest wasz makijaż wieczorowy?

Paula