Jak wykonać letni makijaż dla niebieskich oczu?

Cześć

Letni makijaż dla niebieskich oczu kojarzy mi się z kolorami delikatnymi, pastelowymi, ale i mocno nasyconymi. Lato jest idealnym czasem na eksperymenty i w tym roku stawiam na odchodzenie od moich makijażowych zwyczajów i łamanie przyjętych zasad. Dzisiaj krótko powiem jak wykonać niecodzienny letni makijaż dla niebieskich oczu i czym się kierować przy doborze cieni.

Koło barw

Najlepszym wyznacznikiem tego, jak powinno się dobierać kolory cieni do koloru oczu, jest koło barw. Wszystkie kolory leżące dokładnie na przeciwko, są kolorami dopełniającymi. Dla niebieskiej tęczówki jest to kolor pomarańczowy, daje największy kontrast.

Sąsiadujące kolory to barwy podobne, zbliżone nasyceniem, czyli kolory harmonizujące. Dla niebieskiej tęczówki są to fioletowo-różowe cienie oraz niebiesko-zielone. 

Kolory podkreślające niebieskie oko to chłodne, jak i ciepłe odcienie brązu oraz złoto.

Kolor ten sam, tylko że w wersji ciemniejszej lub jaśniejszej, czyli błękitny i granatowy, to barwy dobre do małych akcentów, średnio sprawdzają się jako cały makijaż.

Mówi się również, że cienie nie powinny być bardziej nasycone niż kolor tęczówki, ale moim zdaniem to kwestia gustu.

Ja osobiście najbardziej lubię zestawienie niebieskiej tęczówki z brązami, czernią + ciemna linia wodna. Efekt jasne oko, ciemna oprawa – całość wygląda naprawdę magicznie. No i jak wiecie, od tego lata jestem wielką fanką kolorów. Dlatego dzisiaj mam różowy makijaż, czyli harmonizujący z moim okiem.

Poprzednie propozycje makijaży na lato znajdziecie tu i tu

Letni makijaż dla niebieskich oczu krok po kroku

Na całą powiekę nałożyłam korektor i cielisty cień. Jasny różowy cień rozprowadziłam poza linię załamania. W zewnętrzną część powieki dodałam intensywniejszy róż. Chodzi o efekt, im dalej w zewnętrzny kącik tym ciemniej. To jest tylko moja podstawa, poźniej będę to lekko modyfikować.

letni makijaż dla niebieskich oczu krok po kroku letni makijaż dla niebieskich oczu krok po kroku

Całą ruchomą powiekę pokryłam korektorem, aż do linii załamania. Niestety zapomniałam zrobić zdjęcie :(. Zewnętrzną część oka, nad linią załamania przyciemniłam fioletowym cieniem. Miejsce zaznaczone korektorem pomalowałam tymi samymi cieniami, w odwrotnym kierunku, od jaśniejszego cienia w zewnętrznym kąciku do najciemniejszego w wewnętrznym kąciku. 

Za pomocą płaskiego pędzelka i korektora zrobiłam ‚niewidzialną’ kreską, zaczynającą się od 1/3 powieki, tzw. makijaż ‚no wing winged eyeliner’ (więcej szczegółów w moim pierwszym makijażu ‚no wing winged eyeliner’). Na powstałej granicy poprowadziłam białą kreskę, jest to rozkruszony biały cień z drobinkami z kropelką duraline. Pozostały korektor pod tą kreską wyczyściłam wacikiem.

letni makijaż dla niebieskich oczu krok po kroku letni makijaż dla niebieskich oczu tutorial

Dolną powiekę pomalowałam od wewnętrznego kącika najjaśniejszym cieniem, przyciemniając w kierunku zewnętrznej części. Wyciągnęłam cień delikatnie za zewnętrzny kącik, równolegle do białej kreski.

letni makijaż dla niebieskich oczu krok po kroku

Rozświetliłam wewnętrzny kącik i łuk brwiowy cieniem z drobinkami i wytuszowałam rzęsy. Dolną linię wodną rozjaśniłam białą kredką.

letni makijaż dla niebieskich oczu letni makijaż dla niebieskich oczu

Użyte kosmetyki:

  1. Pomada do brwi Ash Brown Anastasia Beverly Hills + Duraline Inglot
  2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
  3. Jasny różowy cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
  4. Ciemniejszy różowy cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
  5. Jaskrawy różowy cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
  6. Fioletowy cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
  7. Biała kredka Essence 04
  8. Cień Claire Douglas 01
  9. Tusz do rzęs Loreal Million Lashes Volume Black

letni makijaż dla niebieskich oczu kosmetyki

A wy niebieskookie, na jakie cienie stawiacie tego lata?

 

Paula