Makijaż wykonany cieniami Inglot

Cześć

Dzisiaj przygotowałam makijaż wykonany cieniami Inglot. Naszej polskiej firmy kosmetycznej nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Mają świetne kosmetyki, a ja najbardziej lubię Freedom System, możliwość komponowania własnych palet w różnej wielkości kasetkach. Sama posiadam dwie paletki po 10 cieni, jedną z 5 cieniami i jestem w trakcie zapełniania kolejnej na 10 wkładów.

Koszt samej kasetki na 10 cieni to 24 zł, a jeden pojedynczy cień można nabyć za 15 zł i są one duże, nie wiem kiedy zużyje swoje wszystkie cienie.

Ostatnim moim zakupem były cztery połyskujące cienie, których nie ma w żadnej mojej palecie, dlatego też postanowiłam ich dziś użyć. Moim zdaniem sprawdzają się lepiej niż te matowe, ale więcej na temat cieni Inglot już niebawem. 

Makijaż wykonany cieniami Inglot – krok po kroku

Na nawilżoną powiekę, opuszkami palców wklepałam korektor i przypudrowałam pudrem. Na całą ruchomą powiekę naniosłam jasny fioletowy cień i rozblendowałam za linię załamania. Całość przyciemniłam ciemnym fioletowym cieniem, pamiętając o blendowaniu. 2/3 powieki pokryłam korektorem wychodząc za linię załamania.

makijaż cieniami inglot krok po kroku

Na miejsce pokryte korektorem nałożyłam jasny niebieski połyskujący cień i na to srebrny z drobinkami, wychodząc za wewnętrzny kącik w dół.  Zewnętrzny kącik przyciemniłam fioletowym cieniem i roztarłam granice z niebieskim. 

Zwilżoną chusteczką wytarłam cienie, tak aby linia cieni była wyraźna, a nie rozblendowana, nadając kształt przedłużenia dolnej linii wodnej.

 

Dolną linię wodną rozjaśniłam białą kredką. Łuk brwiowy rozświetliłam jasnym połyskującym cieniem i mocno wytuszowałam rzęsy.

 

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Anastasia Beverly Hills Ash Brown + Duraline Inglot
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Fioletowy cień Inglot
 4. Ciemny fioletowy cień Inglot 308
 5. Niebieski połyskujący cień Inglot 158
 6. Srebrny cień Inglot 151
 7. Biała kredka Slide on Nyx
 8. Cień Claire Douglas 10
 9. Tusz do rzęs Loreal Volume Million Lashes So Couture Black

Twarz:

 1. Podkład Nyx stay matte but not flat Ivory
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Puder transparentny Kryolan
 4. Bronzer i rozświetlacz z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 5. Matowa pomadka w płynie Golden Rose 10

 

Używacie cieni z Inglota? Co o nich myślicie?

Paula