Jak wykonać makijaż na imprezę?

Cześć

 

Dzisiaj w kilku prostych krokach pokaże jak wykonać makijaż na imprezę. Dla mnie wszelkie wyjścia to okazja do mocniejszego makijażu i nie stawiam sobie żadnych ograniczeń. Jest to idealny moment na brokatowe spojrzenie, na które wiele z nas nie zdecyduje się w ciągu dnia. 

Makijaż na imprezę powinien być oczywiście trwały i najlepiej używać sprawdzonych kosmetyków, aby nie spędzić całego wieczoru na poprawianiu makijażu. Dlatego ja po zakupie np. nowego eyelinera maluję się nim w dniu, który spędzam w domu albo załatwiam drobne sprawy na mieście. Wtedy mogę ocenić czy warto się nim malować do pracy, bądź na imprezę i wiem, że mnie nic nie zaskoczy, aczkolwiek nadal nie mam dobrego eyelinera :(.

Inne propozycje makijaży na imprezę znajdziecie tu i tu.

AKTUALIZACJA: Na moim kanale Youtube znajdziecie wiele szalonych makijaży na imprezę.

Makijaż na imprezę krok po kroku

Warto makijaż oczu wykonać przed makijażem twarzy, gdyż brokat może się osypać, a później jest cieżko go zebrać, mając wykończony makijaż twarzy.

Aby cienie trzymały się całą noc nakładam dość obficie korektor na całą powiekę i utrwalam pudrem do twarzy. Chłodny zielony cień rozprowadziłam wzdłuż linii załamania, od wewnętrznego kącika do zewnętrznego i rozblendowałam ku górze. Całą ruchomą powiekę, aż do linii załamania pokryłam korektorem, a środek linii załamania przyciemniłam butelkową zielenią połączoną z czernią.

Na całą ruchomą powiekę nałożyłam klej do brokatu i srebrny brokat, lekko ominęłam miejsce tuż przy linii rzęs, aby było łatwiej poprowadzić kreskę. Dla tych mniej wprawionych przed nałożeniem kleju, polecam pomalować powiekę cieniem pod kolor brokatu. Nie będzie widać miejsc, w których przykleimy za mało brokatu.

Za pomocą czarnego eyelinera zrobiłam kreskę wzdłuż linii rzęs, wychodząc za zewnętrzny kącik.

Możecie też najpierw zrobić kreskę, a później nałożyć brokat, gdyż po brokacie jest ciężej prowadzić eyeliner, jak w tym makijażu. 

Dolną powiekę pomalowałam tymi samymi cieniami, co górną. Całość pokryłam chłodnym zielonym cieniem, a środek powieki butelkową zielenią i czarnym. Dolną linię wodną rozjaśniłam białą kredką. Wewnętrzny kącik oka i łuk brwiowy rozświetliłam jasnym cieniem z drobinkami i wytuszowałam rzęsy.

 

 

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Ash Brown Anastasia Beverly Hills + Duraline Inglot
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Chłodny zielony cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 4. Butelkowa zieleń z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 5. Czarny cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 6. Klej do brokatu Glitter Primer Nyx
 7. Srebrny brokat Nyx 06
 8. Eyeliner w żelu Inglot 77
 9. Biała kredka Slide on Nyx
 10. Cień Claire Douglas 10
 11. Tusz do rzęs Loreal Volume Million Lashes So Couture Black

Twarz:

 1. Podkład Nyx stay matte but not flat Ivory
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Puder transparentny Kryolan
 4. Bronzer i rozświetlacz z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 5. Konturówka Golden Rose 209 + 501

Jak u Was wygląda makijaż na imprezę?

 

Paula