Kolorowe cut crease – fiolet i zieleń

Cześć

Niedziela dzień lenia, a ja bawię się makijażem i mam dla Was kolorowe cut crease. Połączenie wszystkich kolorów tęczy na tak małej powierzchni jak oko, to dopiero wyzwanie. U mnie tegoroczne lato jest pełne kolorów, że aż sama się sobie dziwię. Rok wielkich zmian i upodobań, jestem na tak.

Aktualizacja: Powstał film, w którym omawiam makijaż CUT CREASE.

Kolorowe cut crease – makijaż krok po kroku

Na całą powiekę wklepałam korektor w płynie i przypudrowałam pudrem transparentym. Powyżej linii załamania nałożyłam zielony cień i rozblendowałam od wewnętrznej strony w kierunku zewnętrznej. Za pomocą płaskiego pędzelka i korektora wyznaczyłam nową linię załamania, wyżej niż moja własna. Najlepiej robić to na otwartym oku.

Pewnie już zawyżyłyście zawsze robie nową linię załamania wyżej niż naturalna, z tego względu, że mam opadającą powiekę i w momencie, gdy otwieram oko wszystko się chowa i nic by nie było widać.

Skośnym pędzelkiem i fioletowym cieniem od zewnętrznego kącika poprowadziłam kreskę, przedłużając dolną powiekę, czyli tak jak maluję kreskę eyelinerem oraz równolegle do zielonego cut crease, robiąc niewielki odstęp, aby została pusta przestrzeń. Najpierw wyznaczyłam wstępny kształt, a potem wypełniłam. Od zewnętrznej strony fioletowy cień połączony z czarnym, chłodny pomarańcz, ciepły pomarańcz i żółty, wszystko razem zblendowałam czystym pędzelkiem.

Pustą linię wypełniłam jasnym różowym cieniem z drobinkami. Górną i dolną linię wodną pomalowałam czarną kredką i roztarłam ją fioletowym cieniem połączonym z czarnym. Środek dolnej powieki pokryłam korektorem w celu mocniejszego nasycenia cienia, który nałożyłam, czyli żółtego z drobinkami. 

 

Wewnętrzny kącik oka rozświetliłam jasnym fioletowym cieniem w połączeniu z rozświetlaczem oraz lekko łuk brwiowy i wytuszowałam rzęsy.

 

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Inglot 20 + Duraline Inglot
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Zielony, fioletowy, czarny, pomarańczowy, żółty, żołty z drobinkami, jasny fiolet i róż paleta 35B Color Glam Morphe Brushes
 4. Rozświetlacz z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 5. Czarna kredka Slide on Nyx
 6. Tusz do rzęs Loreal Volume Million Lashes So Couture Black

Twarz:

 1. Podkład Nyx stay matte but not flat Ivory
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Puder transparentny Kryolan
 4. Bronzer i rozświetlacz z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 5. Matowa pomadka w płynie Golden Rose 21

 

Jak Wam się podoba kolorowe cut crease? Lubicie bawić się kolorami?

Paula