Oryginalny mocny makijaż oka z kropkami

Cześć

Mocny makijaż oka to jeden z moich ulubionych makijaży, a w kontrastowym połączeniu wypada najlepiej. Jasna skóra i oczy oraz ciemne włosy i przeciwstawne cienie. Dzisiaj przygotowałam odważny i nietypowy makijaż, który zwróci uwagę każdego. Wiem z własnego doświadczenia, że ludzie nie są przyzwyczajeni do eksperymentowania z makijażem i potrafią zadawać nawet głupie pytania. A czemu tak? A po co? Coś ci się tu świeci. 

Jeśli lubicie wyróżniać się z tłumu i wyrażać siebie poprzez makijaż to ten tutorial jest dla was. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać przed dodaniem kropek, mam ostatnio fioła na ich punkcie. A tu mój poprzedni ciekawy makijaż z kropkami.

Mocny makijaż oka z kropkami krok po kroku

Jako bazę zastosowałam korektor i utrwaliłam pudrem transparentnym. W miejscu załamania powieki rozprowadziłam żółty cień i rozblendowałam w górę. Na żółty cień dałam brązowy, a na całą ruchomą powiekę naniosłam czarny cień i wszystko dokładnie ze sobą zblendowałam.

 

Środek ruchomej powieki pokryłam korektorem i żółtym cieniem z drobinkami. Za pomocą czarnego cienia roztarłam granice, aby było płynne przejście między cieniami.

 

Dolną powiekę pomalowałam żółtym cieniem, łącząc z górną powieką. Całość przyciemniłam brązowym cieniem. Na środek powieki naniosłam korektor i ten sam połyskujący żółty cień, kierując go w dół na kształt litery V. Lewą i prawą stronę powieki przyciemniłam czarny cieniem wraz z wewnętrznym kącikiem.

 

Naokoło ruchomej powieki namalowałam żółte i czerwone kropki, nie muszą być idealne i wypracowane. Dolną linię wodną pomalowałam czerwonym cieniem, a łuk brwiowy rozświetliłam rozświetlaczem i wytuszowałam rzęsy.

  

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Anastasia Beverly Hills Ash Brown + Inglot Duraline
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Żółty cień paleta 35B Color Glam Morphe Brushes
 4. Brązowy i czarny cień paleta 35N Matte Palette Morphe Brushes
 5. Żółty połyskujący cień paleta 35B Color Glam Morphe Brushes
 6. Żółty eyeliner Inglot 84
 7. Czerwony eyeliner Inglot 79
 8. Czerwony cień paleta 35B Color Glam Morphe Brushes
 9. Rozświetlacz złoty z palety Spring Strobe Spectrum Zoeva
 10. Tusz do rzęs Loreal Volume Million Lashes So Couture Black

Twarz:

 1. Podkład Nyx stay matte but not flat Ivory
 2. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 3. Puder transparentny Kryolan
 4. Bronzer z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 5. Złoty rozświetlacz z palety Spring Strobe Spectrum Zoeva
 6. Matowa pomadka w płynie Golden Rose 11

Lubicie wyróżniać się z tłumu makijażem? Jak często robicie mocny makijaż?

Paula