Jak zrobić makijaż kocie oko na opadającej powiece?

Cześć

Makijaż kocie oko to zmysłowy i kobiecy makijaż, lecz czasami trudny do wykonania. Dziś pokaże jak zrobić makijaż kocie oko oraz powiem o  kilku moich trikach.

Wiele razy przymierzałam się do makijażu typu kocie oko i efekt, który uzyskiwałam nigdy mnie nie zadowalał w 100%. Jest to makijaż teoretycznie bardzo prosty, ale przy mojej budowie oka i opadającej powiece czar pryska.

Większość moich prób kończyła się niepowodzeniem i zdenerwowaniem. Zadawałam sobie pytanie, dlaczego właśnie ja muszę mieć powieki, przy których wykonanie nawet zwykłej kreski stanowi nie lada wyczyn? Dlatego postanowiłam dać sobie jeszcze jedną szansę i zrozumieć swoje oko.

Jak zrobić makijaż kocie oko?

Po pierwsze ważne jest by określić typ swojego oka. Ja mam opadające powieki, co prawda skóra z powiek nie nachodzi na rzęsy, ale w momencie gdy otwieram oczy cała powieka chowa się, a skóra powieki jest około 3-4mm od linii rzęs.

Tu pojawia się największy problem, nachodząca skóra zostawia nam bardzo mało miejsca na kreskę wychodzącą z zewnętrznego kącika oka, bo gdy wyjedziemy eyelinerem za zgięcie, duża część kreski nam się schowa, gdy otworzymy oczy. Dlatego ważne by kreska zakończyła się przed tym zgięciem oraz by była przedłużeniem dolnej powieki, a nie linii wodnej.

Moim trikiem na kocie oczy jest nałożenie odrobiny czarnego cienia na górną kreskę i roztarcie go. Nie zostawiam samej, perfekcyjnie wyrysowanej kreski, bo niestety jest ona wąska i nie daje to takiego efektu wow. Nałożenie cienia ją delikatnie zmiękcza i pogrubia, ale gdy otwieramy oczy nachodząca skóra nie zmienia nam kształtu kreski. 

Drugim moim spostrzeżeniem jest sposób przedłużania wewnętrznego kącika. Wcześniej prowadziłam kreskę w dół, idąc od górnej linii powieki i łączyłam z dolną. Tym razem poprowadziłam ją bardziej płasko, przedłużając dolną linię wodną, co powoduje wydłużenie oka, a tym jest właśnie kocie oko.

Zostaje jeszcze kwestia sztucznych rzęs, one zmieniają całkowicie wygląd oka, a przede wszystkim przy opadających powiekach, one zasłaniają to newralgiczne miejsce, gdzie nachodzi skóra. Zdaję sobie sprawę, że to mało praktyczne, sama na codzień ich nie noszę, ale warto mieć to na uwadze i poświęcić więcej czasu na ich tuszowanie.

Makijaż kocie oko krok po kroku

Całą powiekę pokryłam bazą pod cienie i dokładnie przypudrowałam. W miejsce załamania powieki nałożyłam jasny zielony cień i roztarłam ku górze. Całość przyciemniłam ciemniejszą zielenią i za pomocą korektora wyznaczyłam tzw. cut crease, czyli nową linię załamania, dużo wyżej niż moja naturalna. Pozostałą część powieki pokryłam korektorem i cielistym cieniem.

 

W miejscu zielonego cienia przykleiłam zielony brokat, wyjeżdżając ku nosowi. Wzdłuż linii rzęs poprowadziłam cienką kreskę, zakończoną jaskółką, która przedłuża dolna powiekę.

 

Dolną i górną linię wodną obrysowałam czarną kredką oraz roztarłam ją na dolnej powiece za pomocą czarnego cienia. Następnie za pomocą eyelinera przedłużyłam wewnętrzny kącik oka i roztarłam czarny cień wzdłuż górnej kreski.

 

Rozjaśniłam łuk brwiowy rozświetlaczem, przykleiłam sztuczne rzęsy i wytuszowałam własne.

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Anastasia Beverly Hills Ash Brown + Duraline Inglot
 2. Baza pod cienie Eyeshadow Fix Matte Long Wear Zoeva
 3. Puder Luxury Cameo Ben Nye
 4. Jasny zielony cień z palety 35B Morphe Brushes
 5. Zielony cień Dragon Fly z palety Ultra Matts V1 Sleek 
 6. Korektor Catrice Liquid Camouflage 010
 7. Klej do brokatu Glitter Primer Nyx
 8. Brokat Refreshing Green Mystik Kontigo
 9. Czarny eyeliner Epic Ink Liner Nyx
 10. Czarna kredka do oczu Slide on Nyx
 11. Czarny cień paleta 35B Morphe Brushes
 12. Rozświetlacz z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 13. Rzęsy Ardell Flawless 804 + Klej Duo
 14. Tusz do rzęs Lash Sensational Lash Multiplying Mascara Maybelline

Twarz:

 1. Podkład Studio Fix NW 10 Mac
 2. Korektor L.A. Girl Pro.conceal HD Porcelain
 3. Puder Luxury Cameo Ben Nye
 4. Bronzer i rozświetlacz z palety Ultra Contour Palette Makeup Revolution
 5. Longstay Liquid Matte Lipstick 10 + Waterproof Lipliner 302 Golden Rose

Mama nadzieję, że już teraz będziecie wiedziały jak zrobić makijaż kocie oko. Co myślicie o takim makijażu ? 

Paula