Jak zrobić makijaż cut crease na opadającej powiece?

Cześć

Przez długi okres nie wiedziałam jak zrobić makijaż cut crease na opadającej powiece. Spędziłam dużo czasu na malowaniu i zmywaniu makijażu oka, gdy otwierałam oczy zawsze coś było nie tak – ciągłe utrapienie przy opadającej powiece. Obejrzałam mnóstwo tutoriali i wszystko wydawało się takie proste, a u mnie nie. Znacie to?

W tym wpisie podzielę się swoimi sposobami na makijaż cut crease, który pięknie powiększa oczy i jest jednym z najczęsciej wykonywanych przeze mnie makijaży.

Aktualizacja: Na moim kanale Youtube jest film, w którym pokazuję krok po kroku, jak wykonać CUT CREASE na opadającej powiece.

 

Moje makijaże cut crease: Cut crease – kocie okoŻółte cut crease, Różowe cut crease bez kreskiNietypowy makijaż cut crease.

Jak wykonać makijaż cut crease na opadającej powiece?

Co to jest cut crease? Cut crease to makijaż, w którym odcina się ruchomą powiekę od reszty oka i wyraźnie zaznacza załamanie powieki. Najczęściej towarzyszy temu mocno wyciągnięta kreska eyelinerem.

1. Przy makijażu opadającej powieki trochę oszukujemy nasze oko i nie podkreślamy załamania powieki, a tworzymy nowe. Dlaczego? Ponieważ naturalna linia załamania jest zakryta przez skórę, która opada nam na ruchomą powiekę i podkreślenie jej będzie po prostu niewidoczne. Nową linię załamania najlepiej wyznaczyć mając otwarte oko i patrząc przed siebie.

2. Kolejna sprawa to kreska, ważne by była cienka, ewentualnie roztarta, o miękkich granicach, jak pokazywałam tu – Jak zrobić makijaż kocie oko na opadającej powiece?. Jaskółka wychodząca z zewnętrznego kącika powinna być przedłużeniem dolnej powieki, a nie linii wodnej. Grubość jaskółki budujemy od dołu, górną krawędź wyznacza nam skóra przy zewnętrznym kąciku, która zostawia nam niewiele miejsca.

3. Cut crease możemy wyznaczyć od razu małym kuleczkowym pędzelkiem i stopniowo rozcierać i dokładać cienie lub najpierw zbudować naszą bazę cieniami, a następnie korektorem wyznaczyć nowe załamanie. W moich tutorialach możecie zobaczyć drugi sposób.

4. Kształt cut crease to nic innego jak prowadzenie cienia równolegle do naturalnego kształtu linii załamania i wyciągnięcie go lekko ku górze, na wysokości zewnętrznego kącika oka.

Warto pamiętać o dodatkowym rozjaśnieniu dolnej linii wodnej, co optycznie powiększy oczy oraz o rozświetleniu łuku brwiowego, co uniesie brew i opadającą powiekę.

Fioletowe cut crease na opadającej powiece krok po kroku

Całą powiekę pokryłam bazą pod cienie i pudrem matującym. W miejsce załamania powieki naniosłam pastelowy cień w odcieniu fioletu i roztarłam wysoko do góry. Całość przyciemniłam ciemniejszym fioletem z drobinkami, blendując cień, aż za brew.

Za pomocą korektora wyznaczyłam nowe załamanie, lekko podnosząc w wewnętrznym kąciku (ten krok możecie pominąć, to tylko element ‚dekoracyjny’). Resztę powieki wypełniłam korektorem i cielistym cieniem. Granice cut crease lekko przyciemniłam fioletowym cieniem. Całą ruchomą powiekę pomalowałam żółtym cieniem i poprowadziłam kreskę czarnym eyelinerem.

Dolną linię wodną rozjaśniłam białą kredką, a dolną powiekę pomalowałam fioletowym cieniem. Na całą ruchomą powiekę nałożyłam żółty cień z drobinkami. Pod jaskółką i w załamaniach cut crease namalowałam 3 kropeczki i jedną przy wewnętrznym kąciku. Przykleiłam sztuczne rzęsy, wytuszowałam własne oraz rozświetliłam łuk brwiowy.

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Anastasia Beverly Hills Ash Brown + Duraline Inglot
 2. Baza pod cienie Eyeshadow Fix Matte Long Wear Zoeva
 3. Puder Luxury Cameo Ben Nye
 4. Pastelowy fiolet i żółty matowy cień z palety 35B Color Glam Morphe Brushes
 5. Fioletowy i żółty cień z drobinkami z palety 35U Multi Color Shimmer Morphe Brushes
 6. Czarny eyeliner Epic Ink Liner Nyx
 7. Biała kredka do oczu Slide on Nyx
 8. Fioletowy eyeliner Vivid Blossom VividBrights Nyx
 9. Fioletowy eyeliner w żelu 82 Inglot
 10. Złoty rozświetlacz SP 040 Spring Strobe Spectrum Palette Zoeva
 11. Rzęsy Flawless 804 Ardell + klej Duo
 12. Tusz do rzęs Lash Sensational Lash Multiplying Mascara Maybelline

Twarz:

 1. Podkład True Match Ivory Loreal
 2. Korektor Liquid Camouflage Catrice 005
 3. Puder Luxury Cameo Ben Nye
 4. Bronzer z palety Ultra Contour Makeup Revolution
 5. Złoty rozświetlacz SP 040 Spring Strobe Spectrum Palette Zoeva
 6. Longstay Liquid Matte Lipstick 10 Golden Rose + Matte Lipstick Crayon 03 Golden Rose

 

A wy jakie macie sposoby na cut crease? Lubicie taki makijaż?

Paula