Henna brwi krok po kroku – RefectoCil

Cześć

Dziś o moim sposobie na piękne oraz podkreślone brwi każdego dnia, czyli henna brwi w kilku prostych krokach w zaciszu domowym. Nie jestem fanką salonów kosmetycznych i nie lubię jak obca osoba robi mi coś z twarzą, a ewentualne pretensje wolę mieć do siebie niż do „specjalisty”. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na codzienny makijaż brwi lub po demakijażu twarzy również chcą cieszyć się podkreślonymi brwiami.

Jak już jesteśmy przy temacie brwi to nagrałam film, w którym pokazuję jak ułożyć brwi na mydło: Brwi na mydło: 2 metody

Hennę brwi i rzęs możemy bezpiecznie wykonać sami w domu bez umawiania się na wizyty, a koszt całego „zestawu” często jest taki sam jak jedna wizyta. Moje serce skradła henna RefectoCil w żelu i mogę polecić ten produkt każdemu. Jest prosta w użyciu i kosztuje około 16zł. Możecie kupić np. tu: https://www.ceneo.pl/hennaRefectoCil.

Pierwsze doświadczenie jakie miałam z henną to była henna Delia z Rossmana i niestety nie poradziła sobie z moimi włoskami, nie dała żadnego efektu przyciemnienia. Dlatego też byłam sceptycznie nastawiona do RefectoCil, ale efekt jest oszałamiający. Producent zapewnia, że efekt utrzymuje się przez 6 tygodni, ale u mnie jest to raczej 2-3 tygodnie. Henna po otwarciu ważna jest 12 miesięcy.

Dostępne kolory: grafitowy, czarny, granatowo-czarny, ciemnoniebieski, naturalny brąz, jasny brązowy oraz kasztanowy.  Do henny dołączona jest mini szpatułka, ale ja swoją gdzieś zgubiłam. Do farbki możemy zakupić specjalny płyn stabilizujący RefectoCil Oxidant, ale wystarczy zwykła woda utleniona 3%. Posiadam dwa kolory, gdyż kolor naturalny brąz jest dla mnie za jasny i zbyt ciepły, więc mieszam go z czarną farbką.

Gdy zdarzy mi się zaspać i nie mam czasu na wykonanie pełnego makijażu twarzy to odpuszczam sobie właśnie brwi, bo dzięki hennie są ładnie wyeksponowane. Jeśli macie ochotę na hennę rzęs to zasady są takie same, jak przy brwiach.

Pierwszym albo ostatnim krokiem jest depilacja brwi. Osobiście wolę robić to po farbowaniu, gdyż włoski są ciemniejsze i łatwiej jest mi wyznaczyć upragniony kształt. Tym osobom, które na codzień malują brwi będzie dużo łatwiej wykonać farbowanie, ponieważ znają kształt swoich brwi. Natomiast tym niedoświadczonym najpierw polecam pobawić się cieniami i zobaczyć jaki kształt nas zadowala.

Co będzie potrzebne do wykonania henny brwi?

  • henna w żelu
  • woda utleniona
  • wazelina
  • miseczka/dowolne małe naczynie
  • pędzelek skośny do brwi
  • patyczki kosmetyczne
  • waciki
  • płyn do demakijażu/płyn micelarny/mydło

Henna brwi krok po kroku

1. Obszar wokół brwi oraz ewentualne włoski, których nie chcemy pomalować należy pokryć wazeliną. Można zrobić to patyczkiem kosmetycznym lub pędzelkiem.

2. Do miseczki wycisnęłam około 1 cm henny (0,5 cm czarnej i 0.5 brązowej) i dodałam 3 kropelki wody utlenionej. Całość wymieszałam pędzelkiem do uzyskania jednolitej masy. Mi zawsze wystarcza taka ilość, ale możecie rozrobić więcej.

3. Skośnym pędzelkiem starannie wyznaczam kształt brwi jaki chcę uzyskać. Z tego względu, że mam blisko osadzone brwi względem siebie, nie pokrywam henną kilku pierwszych włosków. Ułatwia mi to późniejszy makijaż brwi, a ja lubię efekt przejścia od jaśniejszego do ciemniejszego. Nie pokrywam również wszystkich górnych włosków z wewnętrznej części brwi, gdyż nie maluję tego obszaru brwi. Staram się również nakładać pod włos, tak by wszystkie włoski dokładnie pokryć henną.

4. Jeśli wyjedziecie lekko poza kształt brwi, a wcześniej zabezpieczyłyście skórę wazeliną, nie musicie tego koniecznie zmywać.

5. Gdy już wszystko zostało nałożone należy odczekać kilka minut. Im mocniejszy efekt chcemy uzyskać, tym więcej czasu trzymamy hennę. Zalecany czas to 5-10 minut, ja trzymam 10.

6. Całość zmywamy wacikami nasączonymi płynem micelarnym bądź płynem do demakijażu. Sprawdzi się nawet woda z mydłem.

 

Teraz możemy cieszyć się pięknymi brwiami ; )

A jak wygląda u was henna brwi? Znacie jakieś inne sposoby na przyciemnianie brwi?

Paula