Artystyczny makijaż walentynkowy

Cześć

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki, więc postanowiłam stworzyć artystyczny makijaż walentynkowy. Nareszcie mam okazję do uzasadnionego używania różowych cieni i to w każdym odcieniu. Bez względu na to czy obchodzicie walentynki, czy nie, jest to okazja do stworzenia nowych makijaży. Ja postawiłam na różowe cut crease z domieszką brokatu i spadających serduszek. Uwolnijcie swoją wyobraźnię!

Nigdy jakoś specjalnie nie świętowałam tego dnia, ale w tym roku zamierzam delektować się włoskim winem w Mediolanie w doborowym towarzystwie i z brokatem oczywiście ;)

Artystyczny makijaż walentynkowy krok po kroku

Na całą powiekę wklepałam korektor i utrwaliłam pudrem. W miejsce załamania powieki naniosłam różowy cień i rozblendowałam ku górze i ku skroni. Dla wzmocnienia efektu stopniowo dokładałam koloru.

 

Ostatecznie całość wzmocniłam pomarańczowym cieniem, by uzyskać mocno nasycony kolor. Za pomocą korektora wyznaczyłam cut crease, wysoko nad moją naturalną linią załamania. O makijażu cut crease pisałam tu: Jak zrobić makijaż cut crease na opadającej powiece? Powstałą przestrzeń utrwaliłam cielistym cieniem i jasnoróżowym połyskującym.

Wzdłuż linii rzęs poprowadziłam czarną kreskę oraz przyciemniłam górną linię wodną czarną kredką. W najniższym punkcie cut crease narysowałam serduszka za pomocą białego eyelinera. Rozświetlaczem rozjaśniłam łuk brwiowy oraz przykleiłam sztuczne rzęsy. Dolną powiekę pomalowałam tymi samymi cieniami, co górną.

Wewnętrzny kącik oka rozświetliłam jasnym cieniem i przedłużyłam go czarnym eyelinerem. Dolną linię wodną obrysowałam białą kredką. Dolną powiekę oraz znaczną część niżej pokryłam klejem do brokatu oraz srebrnym i różowym brokatem. Różowym i białym eyelinerem zrobiłam kilka małych serduszek.

Użyte kosmetyki:

Oczy:

 1. Pomada do brwi Ash Brown Anastasia Beverly Hills
 2. Korektor L.A Girl HD Pro Conceal Porcelain
 3. Kogi + Nana + Zakiya + Osun z palety The Magic Palette Juvia’s Place
 4. Czarny eyeliner Epic Ink Liner Nyx
 5. Czarna kredka Slide On Nyx
 6. Biały eyeliner White Liquid Liner Nyx
 7. Biała kredka Slide On Nyx
 8. Klej do brokatu Glitter Primer Nyx
 9. Różowy eyeliner Vivid Petal  06 Nyx VividBrights
 10. Różowy brokat 02 i srebrny brokat Crystal 06 Nyx
 11. Sztuczne rzęsy Studio Effects 105 Ardell + klej do rzęs Duo
 12. Tusz do rzęs 2000 Calorie Dramatic Volume Max Factor

Twarz:

 1. Podkład True Match Ivory Loreal
 2. Korektor Lasting Finish 25Hr Breathable 001 Rimmel
 3. Puder Luxury Cameo Ben Nye
 4. Bronzer i rozświetlacz z palety Ultra Contour Makeup Revolution + rozświetlacz SP030 Spring Strobe Spectrum Palette Zoeva
 5. Longstay Liquid Matte Lipstick 18 Golden Rose

   

A Wy jak w tym roku spędzacie walentynki? Jakie macie pomysły na makijaż walentynkowy, a może nie obchodzicie tego święta?

Paula