Paleta cieni Sleek Au Naturel – Recenzja

Cześć

Przychodzę dziś do Was z recenzją paletki Sleek Au Naturel, czyli mojej pierwszej paletki w życiu. Jest to bardzo popularna paleta o naturalnych kolorach i na pewno każda z Was o niej słyszała. Jeśli jesteście ciekawe jak sprawowała się u mnie przez kilka lat to zostańcie ze mną!

Tu znajdziecie recenzje paletki Sleek Ultra Matts V1 730.

Paleta Sleek Au Naturel

Paletka Sleek Au Naturel to 12 okrągłych cieni, w tym 8 matowych oraz 4 połyskujące. Paletka jest niewielkich rozmiarów, więc idealnie nada się do torebki, czy na podróż. Opakowanie jest plastikowe, ale bardzo solidne i wytrzymałe. Koszt takiej paletki to około 39,90zł i ja swoją kupiłam tu.

W środku znajduję się lusterko oraz aplikator do nakładania cieni, który słabo sobie radzi z makijażem oka, raczej nadaje się do awaryjnych sytuacji. Do paletki dołączona jest folia z nazwami cieni, która ma za zadanie chronić lusterko przed zabrudzeniami, ale przy codziennym używaniu paletki jest to po prostu uciążliwe, więc swojej się pozbyłam. Niestety ciężko jest utrzymać czystość tej paletki.

Pigmentacja i trwałość

Cienie nałożone na bazę dają fajny efekt, dobrze się trzymają, nie wchodzą w załamania i makijaż trzyma się cały dzień. Swatche są robione bez bazy i tu widać, że cienie są dość średniej pigmentacji, szczególnie te jasne cienie, bo ciemne wypadają już lepiej. Najlepiej napigmentowane są cienie połyskujące.

Cień Conker jest pięknym kolorem, ale bardzo się kruszy i najlepiej nakładać go wilgotnym pędzelkiem. Brązowy cień Bark jest najsłabiej napigmentowany i trzeba go sporo nakładać. Cienie niestety kruszą się przy maczaniu pędzelkiem i warto lekko strzepnąć produkt z włosia, bo lubią się osypywać. Blendują się ze sobą bez zarzutu.

Wieczorowy makijaż wykonany paletką Sleek Au Naturel

Makijaż został wykonany cieniami Cappuccino, Bark, Noir, Conker oraz Taupe. Szczegółowy opis krok po kroku znajdziecie tu.

Jak malować oczy cieniami? Blendowanie i makijaż krok po kroku. Jak malować oczy cieniami? Blendowanie i makijaż krok po kroku.

Paleta będzie przydatna dla osób, które nie eksperymentują z makijażem i wolą stonowane kolory, a chcą umalować się do pracy, czy do szkoły. Fajne jest to, że można stworzyć makijaże dzienne i wieczorowe, ale mi bardzo szybko znudziła się ta kolorystyka i przez większość czasu używałam jej tylko do makijażu brwi.

A Wy używacie paletki Sleek Au Naturel? Co o niej myślicie?

Paula